Projectleider onderzoek & implementatie Multi Systeem Therapie (MST)

Ben jij die nieuwsgierige, analytische en verbindende projectleider die affiniteit en ervaring heeft binnen de jeugdzorg? Kom dan kennis maken!

We zijn namens organisaties Yorneo, Trias Jeugdhulp en Jarabee, in verband met een onderzoeksproject in de regio IJsselland/Twente, op zoek naar een:

Projectleider onderzoek & implementatie Multi Systeem Therapie (MST) (16 uur)

Achtergrond en aanleiding

MST is een intensieve gezinsbehandeling in de thuissituatie voor jongeren van 10 tot en met 18 jaar met ernstige gedragsproblemen. Het probleemgedrag doet zich voor op meerdere leefgebieden en is zo ernstig dat een uithuisplaatsing dreigt. De behandeling richt zich op de jongere, opvoeders en relevante systemen rond het gezin. Het hoofddoel is het verminderen van ernstige gedragsproblemen en het versterken van het vermogen van gezin en omgeving om toekomstige problemen aan te pakken.

De bestuurders van Jarabee, Trias Jeugdhulp en Yorneo hebben de gezamenlijke ambitie uitgesproken om de organisatorische, inhoudelijke en financiële haalbaarheid van één gezamenlijk MST-team voor Overijssel te onderzoeken. Zij willen onderzoeken hoe MST duurzaam beschikbaar kan worden gemaakt voor jeugdigen en gezinnen in Overijssel met focus op de inzet van MST in Twente ter voorkoming van uithuisplaatsing. De samenwerking over organisatie- en regiogrenzen heen kan bijdragen aan voldoende schaal, gedeelde expertise en een duurzaam zorglandschap.

Wat ga je doen?

Voor dit onderzoek zoeken we een projectleider, waarbij Jarabee  penvoerder is. Je werkt namens Jarabee, Trias Jeugdhulp en Yorneo. De inhoudelijke opdracht wordt aangestuurd door een gezamenlijke stuurgroep met een inhoudelijk verantwoordelijke vertegenwoordiging per organisatie. Als projectleider werk je in maximaal zes maanden een regionale behoefteanalyse, samenwerkingsmodel, financiële businesscase en implementatieplan uit. Op basis daarvan kunnen de bestuurders van de drie organisaties, in afstemming met gemeenten, inkooporganisaties en MST Nederland, een onderbouwd besluit nemen over de daadwerkelijke start van een gezamenlijk MST-team.

Werkwijze en planning

De projectleider werkt stapsgewijs, volgens een reeds vastgestelde werkwijze en planning, aan de volgende onderdelen: data-analyse, gesprekken en financiële uitwerking. Deze lopen waar nodig parallel. Tussenproducten worden besproken in de stuurgroep en getoetst bij relevante partijen, waaronder de beide regio’s en MST Nederland.

Wat breng jij in ieder geval mee? 

We zoeken een nieuwsgierige, autonome, analytische, structurerende projectleider die vanuit verbinding en daadkracht het onderzoek gaat uitvoeren.   

Je beschikt over:

  • HBO+ werk- en denkniveau;  
  • Ruime ervaring als projectleider van verander-, implementatie of ontwikkelopgaven in de zorg;
  • Ervaring met multidisciplinaire projecten, werkgroepen of samenwerkingsverbanden;
  • Ervaring met werken in een politiek-bestuurlijke omgeving;
  • Kennis van of ervaring met regionale samenwerking tussen gemeenten en/of instanties;
  • Je bent netwerkgericht en sensitief voor alle belangen.

Dit bieden wij jou:

  • Een uitdagende opdracht van een half jaar waarmee je echt verschil kunt maken met je onderzoek in het jeugdzorglandschap. In een professionele werkomgeving met een informele en collegiale sfeer;
  • Dit kan via een dienstverband of via een ZZP-overeenkomst worden vormgegeven.

Meer informatie en solliciteren

Spreekt de vacature jou aan en voldoe je aan het profiel? Wij maken graag kennis met je! Mail ons je CV en motivatiebrief uiterlijk woensdag 2 december 2026 naar peno@jarabee.nl. Voor meer informatie over de arbeidsvoorwaarden en de procedure kun je informatie inwinnen bij het team P&O via telefoonnummer (074) 256 19 33. Voor inhoudelijke informatie over de vacature neem je contact op met Mignon van Klingeren, Manager ZBU Pleegzorg en gezinshuizen, via telefoonnummer (074) 256 19 00.

Deze vacature is gelijktijdig intern en extern uitgezet bij de 3 betrokken bedrijven, waarbij Jarabee coordinerend is in de werving. Interne kandidaten krijgen voorrang in de procedure.